Odtwarzanie starych fotografii – nowy punkt w naszej ofercie

Odtwarzanie starych fotografii to bardzo złożony proces. Nie ukrywam, że sam się obawiałem podjęcia tego tematu. Jestem jednak już po wykonaniu pierwszych takich projektów i efekt był całkiem korzystny, czego potwierdzeniem było zadowolenie klientki. Dlatego też postanowiłem włączyć do do pakietu usług.

Staramy się przywrócić blask starym fotografion / fot. wikimedia.org

Odtworzenie starego zdjęcia wiąże się też niejednokrotnie z jego powiększeniem, jeśli taka jest wola klienta. Nie jest to proste i zwykle wiąże się z pogorszeniem jakości. Jeśli dodamy do tego fakt, że starsze zdjęcia zawierają rozmaite załamania, zabrudzenia czy ślady palców, a niejednokrotnie i inne wady, proces retuszu zdjęcia staje się bardzo żmudny i czasochłonny. Ale warto, bo po wykonaniu niezbędnych czynności, a potem wydrukowaniu zdjęcia, efekt może być bardzo interesujący lub nawet zadziwiający.

Retusz zdjęć, pomijając trudności, jest jednak fascynującym zajęciem. Obcowanie ze starymi zdjęciami powoduje, że choćby na moment mam możliwość przeniesienia się w czasy, kiedy ono zostało wykonane.

Nowemu zdjęciu co prawda nie nadamy „duszy” starego zdjęcia, bo jest to po prostu niemożliwe, ale możemy mu nadać zupełnie nowe życie. Warto poeksperymentować.

Włączam do repertuaru swoich usług odtwarzanie starych zdjęć. Tutaj jednak nie jestem w stanie podać dokładnej wyceny przed zobaczeniem zdjęcia, ponieważ bardzo wiele będzie zależało od kondycji danej fotografii i nakładu pracy, jaki trzeba będzie włożyć w dany projekt włożyć. Zachęcam jednak do wizyty w studiu. Zobaczymy co da się zrobić.

Dodaj komentarz