O nas

Studio fotograficzne CRYSTAL FOTO założyłem w kwietniu 2017 roku, poprzedzając to wcześniejszą kilkuletnią praktyką. Dysponuję lokalem o powierzchni 48 metrów kwadratowych, z czego na potrzeby studia można wykorzystać około 40 metrów kwadratowych.

W mojej pracy wykorzystuję profesjonalny sprzęt fotograficzny. Oprócz niezbędnego, jak aparaty fotograficzne i wysokiej klasy obiektywy, posiadam również między innymi trzy lampy studyjne, jedną lampę reporterską, dwa duże softboksy z gridem, beauty dish z plastrem miodu i dyfuzorem, parasolkę, blendy, wrota z kolorowymi filtrami, filtry na lampę reporterską profesjonalne tła fotograficzne.

Mam także do dyspozycji koc, poduszkę, drewnianą skrzynkę, specjalne tło fotograficzne oraz parę innych drobiazgów, które idealnie nadają się do wykorzystania w fotografii niemowlęcej czy dziecięcej.

Do wykonania odbitek wykorzystuję wysokiej jakości drukarkę Epson przystosowaną do profesjonalnego druku zdjęć (do formatu A3 włącznie).

Jako że studio jest stosunkowo nowe i cały czas się rozwija, a chcę świadczyć usługi na najwyższym poziomie, będę w najbliższym czasie jeszcze uzupełniał zasoby.

Oprócz dbania o sprawy techniczne, cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę. Uczestniczę w wielu kursach i szkoleniach dotyczących rozmaitych dziedzin fotografii, począwszy od obsługi i optymalnego wykorzystania sprzętu, skończywszy na zaawansowanych technikach retuszu.

Fotografia to sztuka. Jest ona także moją pasją, dlatego każdą wolną chwilę poświęcamy na oglądanie filmików edukacyjnych, czytanie książek, inspirowanie się pracą innych fotografów oraz ulepszaniem własnego warsztatu poprzez praktykę i eksperymenty. Nie wyobrażam sobie robienia zdjęć komercyjnie nie mając przy tym satysfakcji z ich wykonywania.

Fotografia to nie jest kolejny zawód, w którym po pewnym czasie dominuje rutyna. Tutaj tego nie ma. Każdy fotografowany człowiek jest inny, do każdego podchodzę indywidualnie i na każdym wykonanym zdjęciu staram się w możliwie optymalny sposób przedstawić osobę pozującą. Niejednokrotnie słyszymy, że osoby, które chcemy fotografować twierdzą, że są niefotogeniczne. Nie ma takich osób. Wychodzę z założenia, że nie ma ludzi niefotogenicznych, są tylko źle wykonane zdjęcia. I to właśnie niepoprawnie wykonana fotografia świadczy o tym, czy ktoś wyszedł na zdjęciu korzystnie czy nie. W swojej pracy staram się przedstawić każdą osobę w najbardziej korzystnym świetle. Bo to tak naprawdę światło w głównej mierze decyduje o tym, jak prezentujemy się na fotografii.

Często mówi się „klient nasz pan”. Zwykle są to puste słowa, które niewiele znaczą w praktyce. Szczególnie, gdy kupujemy coś przez internet i jesteśmy obojętnie traktowani przez sprzedawcę. W studiu CRYSTAL FOTO jest zupełnie inaczej. Decydując się na moje usługi, osoba pozująca staje się głównym bohaterem sesji. To jej poświęcam w pełni swój czas, całą wiedzę i wszelkie środki, którymi dysponuję w studiu. To właśnie model może poczuć się w tych momentach wyjątkowo i o to staram się dbać.